Mesele Soyunmak Değil. Kim Kardashian ve Diğerleri…

Gün geçmiyor ki Kardashian ailesinden bir birey Amerikan magazin dünyasını sallamasın. Kardashian’ların her bir bireyi hayatlarını reality şov programlarında pembe dizi gibi gözler önüne sermekten çekinmiyorlar. Düğünlerinden doğumlarına kavgalarından barışlarına iyi kötü her şeylerini ama her şeylerini kameralar önünde yaşıyorlar.

E haliyle de bir şekilde gündemi meşgul etmeyi başarıyorlar. Ben kendi adıma bu aileden pek haz ettiğimi söyleyemem. Kendall Jenner’ı ayrı tutmakla birlikte, işin aslı yaşadıkları hayatı samimi bulmadığım gibi son derece dejenere buluyorum kendilerini. Haklarında çıkan haberlere rağbet etmediğim gibi pek de yer vermeyi tercih etmiyorum.

Yine de bir editör olarak dünden bu yana yayınlanmakta olan Kim Kardashian fotoğraflarına seyirci kalamadım. Zira o karelerin bir haber değeri var. Hem de çok büyük:) Zira bir insan o popoyu nasıl bu kadar reklam eder, o popo nasıl bu kadar reklam edilir aklım almıyor. Evet Kim ablanın Paper dergisinin son kapağında arz ı endam ettiği kareden bahsediyorum.

Sessiz sakin koca, Kanye West’in bile ayarlarını bozan bu kareler, aslında Hollywood camiasının alışık olduğu türden. Yani bizde çıplak fotoğraf vermek cidden olay yaratır. Kişiyi razı etmek de baskı sonrası gelen tepkiler de büyür de büyür. FHM’de röportaj yaptığım zamanlardan biliyorum. Kendimi Nuri Alço gibi hissettiğim çok olmuştur. Oysa elin Amerika’sında bir kapağa soyunmak sanat olarak görülür. Herkes işini profesyonel bir şekilde yapar ve konu kapanır. Kim Kardashian’ın konuşulma nedeni neden soyunduğu değil, soyunduktan sonra ortaya serdiği manzaradır aslında…

Yeri gelmişken buyurun size bu güne kadar çeşitli dergi kapaklarına soyunan ve sanat yapan diğer isimlerden bir koleksiyon…

Miley Cyrus, Rolling Stone
Miranda Kerr, GQ
Beyonce, Fluent
Lady Gaga, Rolling Stone
Rihanna, Lui
True Blood ekibi, Rolling Stone
Christina Aguilere, GQ
Lana Del Rey, GQ

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir