Bir Madonna Röportajı…

İnterview dergisinin Aralık 2014/Şubat 2015 sayısına konuk olan Madonna, verdiği uzun ve samimi röportajın yanı sıra birbirinden iddialı fotoğraflarıyla oldukça iyi bir iş çıkartmış. 56 yaşında olmasına rağmen düzgün fiziğiyle yıllara meydan okuyan popun kraliçesinin kendisine dair çarpıcı açıklamalarını sizin için burada toparladım.

“Annemin ölümü beni çok etkiledi. Ölüm konusunda takıntılı hale geldim. Ne zaman öleceğini bilmiyor olma fikri ise diğer takıntım. Ne olursa olsun başımıza gelecek olan şey o. Bir taraftan da insanı motive eden birşey ölüm. ”

“Uyuşturucu kullanmadım diyemem. Hepsini bir kere denedim meraktan. Etkisini en çok hissettiğim anda ise o moddan bir an önce kurtulmak istedim. Litrelerce sıvı tüketip bünyemden bir an önce atmak istedim. Uyuşturucu kullananlar bunu Tanrı’ya daha yakın olmak için bir yol olarak görüyorlar bence. Ama bu bir tür illüzyon aslında. Tanrı’ya daha yakın olacakları yere ölüyorlar çünkü.”

“Şarkılarımı yaparken bilgisayara bir şeyler yazmaya başlıyorum. Kelimeler, cümleler sırayla dökülüyor. Sonra melodisini düşünmeye başlıyorum. Sonra ortaya çıkanı söylemeye başlıyorum. Sonra her zaman fikrini aldığım kişilere fikirlerini soruyorum.

Yazılı olan şeyleri okumak hoşuma gidiyor. Şiirler, farklı diller, şarkı sözleri… Kelimelerle oynamayı seviyorum. Bunlar beni geliştiriyor. Kelimelere hangi notaların uygun düşeceği konusunda uzun süre kafa yoruyorum. Müzik dinliyorsun, kitap okuyorsun ya da film seyrediyorsun. Aslında başka insanların yaptıkları sanatlar seni geliştiriyor. Başka insanların icra ettikleri sanatlar olmasaydı ben hiç birşey yapamazdım.”

“Oğlum stüdyoya gelip gece eve dönmek yerine benimle orada kalmak istiyor. Ben de ona eve gitmesini, uyku saatinin geldiğini söylüyorum. Bana eve giderse benim kalbimden uzak kaldığını hissettiğini söylüyor. Hemen o an beynimde bir ışık yanıyor ve bu sözü şarkımda kullanmalıyım diyorum. Eğer müzik yapıyorsan algıların her an açık oluyor.”

“Eğer bu işi yapmıyor olsaydım sınıf öğretmeni olurdum, bu beni hayatta en çok mutlu eden mesleklerden biri olabilirdi sanırım.”

“Bir erkeğin beni en çok etkileyen fiziksel yanı; gözleri ve elleridir.”

“Daha çok üzgün olduğumda üretiyorum. genelde de üzgün olduğumdan üretmek benim için mesele olmuyor.”

“Uyumak benim için zor bir iş. Rahatlamak ve pek çok şeyi arkanda bırakmak. Hiç birşey düşünmeden öylece uyumak…”

“Geçmişe dönecek olsam altı yaşındaki Madonna’yla konuşurdum. Ona her şeyin çok iyi olacağını, o kalbindeki karıncalanmaların normal bir durum olduğunu, kanser olmadığını ve ölmeyeceğini, uzun bir ömrünün olacağını söylerdim.”

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir