Yaz İçin Ev Yapımı 3 Maske

yazmaskesi6

Yazı seviyoruz, güneşi seviyoruz, bronzlaşmayı da. Ancak yüksek korumalarla çıksak da güneş karşısına yine de güneşin zararlı etkilerine maruz kalıyoruz. Matlaşma, kuruluk ya da cildin pul pul olması gibi… Şimdi size vereceğim 3 maske tarifinden cilt tipinize en uygun olanını seçip evinizde kolayca hazırlayacak ve cildinize yaz süresince kol kanat gereceğiniz karışımlarla kendinizi iyi hissedeceksiniz.

1

1

Ne İşe Yarar: Kırışıklıkları yumuşatır, cildi nemlendirir ve parlaklık verir. Cildi canlandırır ve hücre yenilenmesine destek veririr.

 İçindekiler:

  1/4 olgun ve yumuşak Şeftali

  1/4 elma (yada tamamıyla doğal elma suyu)

  1/2 cay kasigi dövülmüş Hindistan cevizi

  Hazırlanışı ve uygulanşı:

Tüm saydıklarımı pure haline getirin yada topaklanma gidene kadar mutfak robotunda karıştırın. Göz çevresi hariç yüzünüze sürün ve 10 15 dakika yüzünüzde bırakın. Hiç bir karışım açıkta kalmıyacak şekilde yüzünüzü nemli bir bezle kapatın.

2

2

 Ne İşe Yarar: Rahatlatır,  cildin yağ  yapısını dengeler ve parlaklık verir. Güneşli bir günün ardından mükemmel olacaktır. Serinlik veren etkilerinden faydalanmaya devam etmek için kalanını buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

 İçindekiler:

 2/3  taze salatalık (yıkayın ama soymanıza gerek yok)

 1/4 su bardağı aloe vera

 1/4 su bardağı taze maydanoz

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Tüm saydıklarımı bir mutfak robotunda birleştirip yumuşayana kadar karıştırın. Gözler hariç yüzünüze sürün. 10 ya da 15 dakika bekletip ıslak bir bezle yüzünüzü temizleyin.

3

3

 Ne İşe Yarar: Yüzdeki ölü tabakayı nazikçe soyar. Cildin kan akışını hızlandırır. Renk verir.

İçindekiler:

1 çay kaşığı soğuk kahve (decaf olmayan )

1 çay kaşığı yüzü pul pul döken solüsyon. (Dilediğiniz her hangi bir marka kullanabilirsiniz)

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Bir çay kaşığı decaf olmayan kahveye bir çay kaşığı seçtiğiniz cilt soyan solüsyonunuzla karıştırın. İnce bir tabaka halinde yüzünüze uygulayın. Gözünüze değdirmeden yuvarlak hareketlerle nazikçe yüzünüze sürün. 10/15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Daha sonra tonikle temizleyip nemlendirin ve kullanıyorsanız nemlendirici serumunuzu sürün.

Comments
  1. Cyrus Kochler

    Perfect piece of work you have done, this site is really cool with excellent information.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir