Sosyal Sorumluluk; Yaratıcı Drama

Çocuk psikolojisinde ve eğitiminde önemli bir yeri olduğunu fark ettiğim yaratıcı drama tekniğini anlatmak ve yaymak amacıyla başlattığım bir sosyal sorumluluk projesidir bu.

Kendi oğlumun okulunda ve hafta sonu iştirak ettiği yaratıcı drama atölyesinde aldığı eğitimin fazlaca faydasını görünce herkesçe çok da fazla bilinmeyen ya da önemsenmeyen bu eğitim tekniğini yayarak aileleri ve dahi okulları bilinçlendirmekti amacım.

İyi ve güzel nesiller, sadece kendi çocuklarımızı yetiştirmekle ve eğitmekle kazanılmıyor, ileride büyüdüklerinde edinecekleri dostları, kız arkadaşları hatta eşleri de aynı bilinçte olmalı diye düşünüp yaratıcı dramanın Türkiye mimarlarından Ayla Algan’la görüşüp fikirlerimi paylaştım.

Önce yaratıcı dramayı anlattık sonra neye yaradığını. Ailelerden gelen sorular/sorunlar ışığında ebeveynlerin bu tekniği Türkiye’nin hatta dünyanın dört bir yanında evlerinde nasıl uygulayacaklarına dair tüyolar vermekteyiz.

Comments
  1. Inocencia Acre

    Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger, and I was wondering your situation; many of us have created some nice methods and we are looking to exchange strategies with other folks, why not shoot me an email if interested.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir