Video: Emzirme, Emzik, Biberon Meselesi

“Damdan düşen adama doktor çağıralım demişler, bana damdan düşen birini bulun”demiş. Doktorların da gülerek onayladıkları bu söz benim için de geçerli. Doktor teşhisi koysun ben ilaçsız derdimden kurtulurum. Aynı dertten muzdarip birilerini dinleyerek eskisinden de iyi olurum…

Doğum meselesine ve hamilelik dönemine o kadar kafa yormuştum ki sonrasında dair hiç bir şey planlamamışım. Herkes ve her şey bizi doğuma ve iyi bir hamilelik geçirmeye hazırlarken sonrası için hiçbir bilgilendirme vermiyor. Biz de sanki doğuracağız ve her şey bitecekmiş gibi sadece o güne ve ona odaklanıyoruz. Benim için de durum aynen öyleydi. Oysa asıl mesele doğumdan sonra başlıyormuş.  Hastanede kraliçeler gibi ağırlanıp eve döndükten sonra binlerce soru ve el kadar bebekle baş başa kalıveriyorsunuz. Elbette bebek doktorunuz size yardımcı oluyor, taktikler veriyor, yol yordam gösteriyor ama nereye kadar… Her bebek ayrı, her anne farklı. Doktordan alınan tavsiyeler bir yere kadar işliyor. Sonrasında yine kafada tonlarca soruyla önünüzde Google’la kalıveriyorsunuz.

Ben iki çocuk sahibi bir anne olarak kendi deneyimlerimi naçizane, paylaşmak istedim. Yaptıklarım bana göre doğru şeylerdi, iş gören ve geri dönüşü olumlu adımlardı. Size birazdan izleyeceğiniz vidoe’da anlattıklarımı illa ki yapın diye dayatmıyorum. Sadece damdan düşen adam olarak düşünün beni. Anlattıklarımın içinden size uygun olanları yapın, hatta yapmandan yine kendi bebek doktorunuza da danışın. Sonrasında ise sadece kendinizin ve bebeğinizin iç güdülerine göre hareket edin ve kendi doğrunuzu bulun.

Sevgiler…

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir