Mucize Makyaj Süngerini Doğru Kullanıyor Musunuz?

Mucize makyaj malzemesi BeautyBlender’ı tanımayan kaldı mı? Açıkçası fırça kullanma konusunda oldukça başarısız olan ben, bu icada hayranım. Severek kullanıyorum ve makyaj yapmanın tadını çıkartıyorum. Elbette söz konusu olan yüzüm olduğu için bu malzemeyi doğru kullanmak benim için çok önemliydi. Kısa bir araştırma yaptım ve BeautyBlender’ımı nasıl en doğru şekilde kullanacağımı öğrendim. Tabii ki süngerin müdavimi siz sevgili hemcinslerimi de unutmadım. İşte doğrusuyla yanlışıyla BeautyBlender kullanma talimatı…

1

1

 

Süngerin susuz kalmasın

BeautyBlender makyaj süngeri ıslak kullanılmalı. Böylece nemli yüzeyi iz bırakmaz ve yüze yumuşak bir görünüm verir. Profesyonel makyözler setlerde çalışırken süngeri nemli tutmak için yanlarında su dolu bir kap bulundururlar. BeautBlender’ı kullanmanın en iyi şekli süngeri nemlendirmek ve tamamen ıslak hale getirmek. Ayrıca sünger kuruduğunda yeniden şişkin haline getirmek için yeni bir canlandırıcı sprey piyasaya sürüldü.

 Yalnızca haftada bir kez temizleme

Yanlış. Süngeri her kullanışta temizlemeyi öneriyor, yani her gün.

Süngeri çok sert ovalamayın

Eğer keskin tırnaklarınız varsa ya da süngeri temizlerken uçlarını çok sert çekiyorsanız BeautyBlender’ınız parçalanır. Bu yüzden nazik hareketlerle temizlemek gerekiyor. Süngeri ıslattığınızda kullandığınız temizleyiciyi direkt olarak lekelerin üzerine uygulayın ve hafifçe ovalayarak temizleyiciyi dağıtın. İsterseniz süngeri avucunuzun içinde yuvarlayabilirsiniz. Ve hayır, süngerinizi çamaşır makinesine atamazsın.

2

2

Süngeri suda bekletmemek

İnatçı lekeler için süngerinizi temizleyici madde ve su karışımında bir gece bırakabilirsiniz. Eğer leke halen duruyorsa temizleme işleminden önce bebe yağı gibi hafif bir yağ kullanabilirsiniz.

Süngeri kapalı bir çantada muhafaza etmeyin

Nemli bir şeyi oksijensiz, ışıksız bir yere kapatmak küflenmeye ve bakterilerin üremesine neden oluyor. Bu yüzden nemli bir BeautyBlender’ı karanlık, kapalı makyaj çantasına koymak kötü bir fikir. En iyisi, süngerinizi havadar ya da organze bir çantada muhafaza etmek.

Mikroplardan kurtulmak için süngeri mikrodalgaya koymak

 Olabilecek en kötü senaryo süngeri mikrodalgaya koymak ki deneyenler olmuş. Bu, bakterileri öldürmeyecek sadece süngeri eritecektir.

Aynı süngeri uzun süre kullanmak

 Süngerinizi her gün temizleseniz de BeautyBlender’ı üç ayda bir yenilemelisiniz. Çünkü sünger eskidikçe parçalanmaya başlayacaktır.

Süngeri cilt bakımı için kullanmak

 BeautyBlender yalnızca tek bir işe yaramıyor. Nemli aplikatörü cilt bakımı ürünlerini uygulamak için de kullanabilirsiniz. Serumlar, güneş losyonları ve nemlendiriciler için daha yumuşak ve boyasız olduğundan beyaz Pure’un kullanılması öneriliyor.

BeautyBlender’ı yalnızca krem makyaj malzemeleri ile kullanmak

 Pek çok makyöz gözaltı gibi bazı odak bölgelere uyguladıkları pudralarda BeautyBlender’ı kullanmaktan hoşlanıyor. Pudrayı nemli bir süngerle uygulamanın en iyi yanı; uygulanan bölgeye daha fazla hakim olmanızı sağlaması. Fırçaların yalnızca yüzünüzü süpüren süpürgeler olduğunu unutmayın.

3

3

 

Fondöteni uygulamak için silme hareketi yapmak

 BeautyBlender’ı sektirerek kullanmak yumurta şeklindeki sünger için harika bir teknik.  Sıradan bir fırça ile yapılan noktalama hareketine benzeyen tek bir sektirme hareketi makyajı cildinizde bırakır ve yedirir. Ayrıca bu teknik yüzü şekillendirmek için de kullanılabilir. Süngerin sivri ucuyla kontur kremini çekebilir sonra da süngerin geniş kısmıyla sınırı belirleyen çizgilerden kurtulabilirsiniz.

Süngeri yalnızca makyaj için kullanmakla kalmayın

Tamam BeautyBlender’ı asla kuru kullanmamanız gerektiğini yazdım. Ancak bu sadece yüzünüz için geçerliydi. Sıkılaşmış süngerinizi kıyafetlerinizdeki makyaj ve deodorant lekelerini temizlemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca sünger üç aylık ömrünü tamamlayınca, ombre tırnak tasarımları için de kullanabilirsiniz.

4

4

Comments
  1. Bradford Haakinson

    I am so happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that is at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir