Amber Heard&Johnny Depp Kim Haklı?

Hollywood gündemi şu sıralar ciddi anlamda Johnny Depp&Amber Heard haberleriyle fazlaca meşgul. Her gün yeni bir iddia atılıyor ortaya. Hangisi doğru hangisi yanlış bilmemiz elbette imkansız. Ancak ilk yazdığım postun aksine, Johnny Depp’in masum olduğu, Amber Heard’in yalan haberlerle gündemi meşgul ettiği yönündeki iddiaları da yazmadan olmazdı…

Amber Heard

Amber Heard

Amber Heard&Johnny Depp: Güvenlik Görevlileri Saldırganın Amber Olduğunu İddia Etti

Johnny Depp eşi Amber Heard’e şiddet uyguladığı suçlamalarına karşı direnirken yeni gelen bilgiye göre, ikilinin güvenlik görevlileri saldırgan olanın Amber olduğunu belirtti.
Amber Heard ve Johnny Depp’in güvenlik görevlileri Jerry Judge ve Sean Bett TMZ’ye anlattıklarına göre Amber Heard bağırıp çağırmış, şişeleri etrafa fırlatmış ve bu öfke patlaması sırasında onu Johnny Depp’in üzerinden almak zorunda kalmışlar.
Söylediklerine göre Amber Heard’in “Vurma bana!” diye bağırdığını duyunca dairenin girişine koşmuşlar. Bir saniye içinde odaya girmişler ve Johnny Depp’in mutfakta olduğunu Amber Heard’in ise salonda koltukta oturduğunu görmüşler.

Johnny Depp’in ailesi ve pek çok arkadaşı bu iddialar karşısında onu savundu. Hatta Johnny Depp’in arkadaşı Doug Stanhope Amber Heard’in suçlamalarını şantaj olarak nitelendirdi ve Amber Heard’in senelerdir Johnny’ Deppi manipüle ettiğini ileri sürdü. Amber de bu şantaj iddialarını tartışmasız biçimde yalan olduğu cevabını verdi…

Ünlü Bir Amerikalı Köşe Yazarı Amber Heard&Johhny Depp Vakasını Soru Cevaplarla Değerlendirmiş

Dünyanın en ünlü aktörlerinden Johnny Deep’in şiddet uyguladığı ileri sürülen Amber Heard, genç bir kadın olarak yapması gereken her şeyi yaptı. Yüzüne fırlatılan telefonla gözü yaralanınca Amber eşi Depp’e boşanma davası açtı. Mahkemeden geçici uzaklaştırma kararı istedi, yargıç talebini kabul etti. Morluklar içindeki yüzünün fotoğraflarıyla şiddet gördüğüne dair kanıt sundu. Komşusu anlatılanların doğru olduğuna dair ifade verdi. Mahkeme tutanaklarına göre Amber, 2012 yılında başlayan ilişkileri boyunca eşinin sözlü ve fiziksel saldırılarına maruz kaldığını belirtti. Fakat bütün fotoğraflı kanıtlara, yeminli ifadelere ve şahitlerine rağmen halk bu olaylara şüphe ile yaklaştı. Hal böyleyken gelin hep beraber bahsi geçen Amber’ın doğruyu söylemiyor olabileceği öne sürülen kanıtları inceleyelim.

Eğer Amber söylediği gibi şiddet gördüyse neden Cumartesi günü çekilen fotoğrafında gülümsüyordu?

Aile içi şiddet gören bireyler çok yönlü kişilerdir. Üzgün olsalar dahi gülümserler, kahkaha atarlar ya da şakalar yaparlar. Hatta sinemaya gider ya da toplum içinde yemek yerler. Gülümsemek Amber’in insanlığı dışında hiçbir şeyin kanıtı olamaz.

Eğer kızı babasının hayatında gördüğü en sevecen ve tatlı insan olduğunu söylüyorsa bütün bu söylentiler nasıl gerçek olabilir?

Depp’in 17 yaşındaki kızı Lily Rose Instagram postlarıyla babasını savunmuştu. Bazı insanlar Lily Rose’un açıklamalarının Depp’in Heard’e karşı şiddet uygulamadığına dair kanıt olduğunu ileri sürdü. Fakat şiddet uygulayan insanlar hakkında yanlış bilinen bir gerçek vardır: Hayatlarındaki bazı insanlara karşı sevgi dolu ve nazik olurken, bazılarına karşı sert olabilirler. Bu yüzden Depp mükemmel bir baba olabilir ama aynı zamanda Amber’e şiddet uyguluyor da olabilir. Her iki durum da gerçek sayılabilir.

Johnny Depp ve kızı Lily Rose

Johnny Depp ve kızı Lily Rose

Ama eskiden birlikte olduğu Vanessa Paradis Johnny’nin şiddete eğilimli biri olmadığını söyledi, bu kanıt yeterli değil mi?

1998’den 2012 yılına kadar Depp’in partneri olan Vanessa Paradis de aktörün tarafında yer aldı. Yaptığı açıklamada, beraber geçirdikleri yıllar boyunca kendisine hiçbir şekilde şiddet uygulamadığını belirtti. Bahsedilen adamın 14 senesini geçirdiği adamla bir alakası olmadığını söyledi. Tekrar etmek gerekirse, şiddet eğilimi bir ilişkide olabilirken bir diğerinde olmayabilir. Yalnızca bir kadının kendisine şiddet uygulanmadığını söylemesi Amber’in iddialarının yalan olduğu anlamına gelmez. Bu sadece ikilinin ilişkilerinde denge olmadığı anlamına gelir.

Johnny Depp ve eski eşi Venessa Paradis

Johnny Depp ve eski eşi Venessa Paradis

Eğer Depp, gerçekten ona telefon fırlattıysa Amber neden resmi polis raporu almadı?

Amber, 21 Mayıs’ta gerçekleşen olay ile ilgili Los Angeles Polis Departmanı’na ifade vermeyi reddetmişti. Bu da birtakım spekülasyonlara öncülük etti. Fakat Amber’in avukatı konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Aile içi şiddet kurbanları arasında şiddet uygulayan kişileri korumak, işin içine polisi karıştırmamak oldukça sık rastlanan bir durumdur. Bazı vakalarda kişiler kendilerinden intikam alınacağından korkar. Kurbanlar şiddet uygulayan kişilerin işlerini ve itibarlarını kaybetmelerini istemedikleri ve kendilerinin “kurban” olarak tanımlanmasından kaçındıkları için yaşadıkları şeyleri saklayabilirler.

Amber Heard'in yüzündeki darp izlerine dikkat.

Amber Heard’in yüzündeki darp izlerine dikkat.

Eğer durum Heard’in dediği kadar kötüyse daha önceden Depp’i terk edemez miydi?

Aile içi şiddet gören kadınların defalarca duydukları en ünlü soru budur: Neden ayrılmadın? Fakat bu, ilişkilerinde şiddet gören kadınların çoğunlukla yaptığı bir şeydir ve her şeyi bırakıp gitmeme sebepleri bütünüyle kendilerine aittir.

Belki aşk yüzündendir. Belki her şeyin düzeleceğine inanıyorlardır. Belki partnerlerine yardım edebileceklerini düşünüyorlardır. Belki gelecekle ilgili umutlarından vazgeçmek istemiyorlardır. Belki ayrılırlarsa başlarına gelecek şeylerden korkuyorlardır. Amber ile Johnny arasında ne geçti bilemeyiz ama eğer Amber her şeyi bırakıp gitmediyse bu onun yalan söylediği anlamına gelmez.

Amber Heard

Amber Heard

Bu Da Son İddia; Öne Sürülen Mesajlara Göre Johnny Depp Amber Heard’a Tekme Atmış

Amber Heard ve Johnny Depp’in asistanı arasında geçen iki sene önceki mesajlaşmalar su yüzüne çıktı. ET’nin elde ettiği mesajlara göre Amber, Mayıs 2014’te Johnny’nin asistanı Stephen Deuters’a gördüğü şiddet ile ilgili mesaj atmış.

“Açıkça ne yaptığını ya da yaptığı şeyin büyüklüğünü bilmiyor. Eğer biri dürüstçe ne kadar kötü olduğunu söyleseydi dehşete düşerdi. Çok üzgünüm çünkü dünkü davranışlarının ciddiyetini anlamasının bir yolu yok. Maalesef ben her şeyi tüm detaylarıyla hatırlıyorum.”

Stephen Amber’ın mesajına cevap olarak: “Sana tekme attığını söylediğimde dehşete düştü, ağladı. Çok iğrençti ve o da bunun iğrenç olduğunu biliyor. Johnny sadece kendini kaybetmiş küçük bir çocuk ve yardıma ihtiyacı var. Olması gerektiği gibi, çok çok üzgün,” yazmış.

Amber de karşılık vermiş: “Johnny bunu daha önce defalarca yaptı. Tokyo’da, adada, Londra’da (hatırladın mı?) ve ben her zaman onunla kaldım. Her zaman düzeleceğine inandım ve neredeyse üç ayda bir hep aynı duruma düştüm.”

 İşte O mesajlar

Amber Herad'in şiddet gördüğüne dair Johhny Depp hakkında yazdığı mesajlar

Amber Herad’in şiddet gördüğüne dair Johhny Depp hakkında yazdığı mesajlar

Amber Herad'in şiddet gördüğüne dair Johhny Depp hakkında yazdığı mesajlar

Amber Herad’in şiddet gördüğüne dair Johhny Depp hakkında yazdığı mesajlar

Amber Herad'in şiddet gördüğüne dair Johhny Depp hakkında yazdığı mesajlar

Amber Herad’in şiddet gördüğüne dair Johhny Depp hakkında yazdığı mesajlar

Amber Herad'in şiddet gördüğüne dair Johhny Depp hakkında yazdığı mesajlar

Amber Herad’in şiddet gördüğüne dair Johhny Depp hakkında yazdığı mesajlar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir