Microblading, Kalıcı Kaş Deneyimim

Kaşlarım canımın içi rahmetli anneanneme çekmez olaydı… Biri daimi olarak havada. Sol kaş. Etrafta sürekli gergin ve patlamaya hazır bir insan izlenimi yaratıyorum. Oysa o sırada ben pamuk gibi bir ruh halindeyim. Hani insanın bir kaşı diğerine benzemez tamam ama benimkilerin arasında uçurum vardı. Hal böyle olunca kaşı aldırdığım kişinin de çık sıkı biri olması gerekti. Yıllarca kaş mağduru olarak yaşadım. Bir kere güzel olan birkaç seferden sonra aynı güzellikte alamadı, haklılar da zor işti. Sonunda dişinde dolgu bile olmayan ben çok radikal bir karar aldım ve kaşlarımı kalıcı olarak düzelttirmeye karar verdim. Şimdi sadece alttan çıkanları kendim alıyorum ve eşitlenmiş kaşlarımla mutlu mutlu yaşıyorum. Pekii, bu kalıcı kaş yani microblading nasıl uygulanıyor? Merak ettiğiniz her şeyin cevabını veriyorum… Bu linkten instagram hesabımda yayınladığım kısa ve eğlenceli kaş yaptırma videomu izleyebilirsiniz…

Kaşlarımın mimarı...

Kaşlarımın mimarı… PASA POLAT

 • Hayır, microblading bir dövme değil. Bir yıllık ömrü var. Günah değil.
 • Hayır acımıyor. Lazer epilasyon yaptırdığım zaman çığlık çığlığa ortalığı birbirine katan ben, acı eşiğim çok yüksek ama cildim cidden çok hassas, bu işlem sırasından gıkım çıkmadı. İşlem öncesinde kaşa sürülen özel bir uyuşturucu krem var ve gerçekten işe yarıyor.
 • Evet, o boya şahsınıza açılan jiletle minik darbeler uygulanarak kaşınıza biçim veriyor.
 • Evet, ten renginize göre uygun kaş boya renkleri mevcut.
 • Hayır, pahallı değil. 1 yıllık ömrü olduğunu hesaba katarsanız bir yıllık kaş aldırma masrafınızın yanında, memnuniyet derecenizi de hesaplarsak gayet uygun. Ortalama bedeli her yerde aşağı yukarı aynı, ucuz olan yerleri tercih etmeyin zira malzemeden çalınma olasılığı ve hijyen eksikliği olma olasılığı kuvvetle muhtemel.
 • Bunu ben de işlem olana kadar bilmiyordum ve duyunca karalar bağladım; işlem sonrasında kesinlikle kaş bölgenizi iki gün boyunca suyla temas ettirmiyorsunuz. Türkçesi saçınız dahil komple duş alamıyorsunuz. Kuaförde saçınızı dikkatle yıkatabilirsiniz tabii…
 • Yazın yaptırmayı planlıyorsunuz işlemi takıp eden 10 gün boyunca denize girmek yok.
 • İşlem sonrası kaşınıza kesinlikle vazelin dışında bir şey sürmüyorsunuz. Bu çok önemli, kaşın kabuk bağlamaması lazım, sık sık kaşınıza vazelin sürün ve iyice emildiğine emin olun. Ben vazelin sürüp kaş fırçasıyla taradım.
 • Hayır amaç sadece biçimlendirmek değil, seyrek kaşlarınız varsa bu işlem yine tam size göre.
 • Hayır bir kerede bitmiyor, 3 hafta arayla 3 kere gidip rütüş yaptırmanız gerekiyor.
 • Ve evet, kime yaptırdığınız çok çok önemli. İyi araştırın. Nihayetinde o kaşla bir yıl boyunca yaşayacaksınız, hata kabul etmez bu iş, ciddi mesele.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir