10 Maddede 2016 Sonbahar/Kış Güzellik Tüyoları

Bu sonbahar güzellik trendlerinin teması özgünlük olacak. Saçlarda ise doğal halimizi kucaklayacağız, şanslıyız ki saç modelleri uygulaması süper kolay modeller olacak.  Atkuyruğu hâkimiyetini ilan edecek. Eğer saçlarınızın kötü göründüğü günlerden birindeyseniz imdada saç aksesuarları yetişecek. Daha fazlası için okumaya devam…

Trend 1 – Koyu Romantizm

Zor fakat güzel olan bu trend bütün dikkati koyu renkli dudaklarda topluyor.  Şarap rengi, koyu kırmızı, kestane, mor hatta siyah tonlar kullanılabilir. Dilerseniz kulak temizleme çubuğu ile dudak kenarlarını yumuşatabilirsiniz.

1

1

2

2

3

3

4

4

Trend 2 – Klasik Modern Kırmızı Dudaklar

 Sonbahar podyumları kırmızı rujsuz tamamlanmaz. Ten renginizi kapatıcılarla mükemmelleştirebilirsiniz ama abartıdan uzak durun, malum az ama öz olan güzeldir.

1

1

2

2

3

3

4

4

Trend 3 –  90’ların Gözleri

90’lar hala gündemimizde ama bu sezon dikkatler gözlerde yoğunlaşıyor. 20 sene önce çok popüler olan trendi yine bol bol kullanacağız.  Göz içine çekilen ince, uzun, siyah çizgi gözleri daha dar ve yoğun gösterecek. Tabii siz gözlerinizi olduğundan daha küçük göstermeye yanaşmıyorsanız bir diğer 90’lar trendi olan göz altına kalem çekmeyi uygulayabilirsiniz.

1

1

2

2

3

3

Trend 4 – Süslemeler

Konu makyaj olunca yüze yapılan süslemeler genellikle festival görünüşü olarak nitelendirilir ve rafa kaldırılır. Fakat bu sezon parıltı detayları sık sık karşımıza çıkacak. Parıltılı simleri kullanmanın sırrı ne mi? Rastgele, gelişigüzel yüzünüze serpiştirmek!

2016 sonbahar kış saç ve makyaj trendleri (4)

2

2

3

3

4

4

5

5

Trend 5 Kadife&Taze Cilt Karşılaşması

Kadife görünümlü ciltler Proenza Schouler, Erdem ve J.W.Anderson dâhil olmak üzere pek çok defilede karşımıza çıktı. Fakat siz daha duru bir görünüm peşindeyseniz Peter Pilotto, Calvin Klein ve John Galliano defilelerinde kullanılan “duştan yeni çıkmış taze cilt” trendini deneyebilirsiniz. Bu trend az makyaj, bol cilt bakımı, kremler ve kapatıcılardan oluşuyor. Duştan yeni çıkmış taze bir cilt görünümü elde etmek için cildinize parmaklarınızla masaj yapıp kan dolaşımını hızlandırmayı es geçmeyin.

1

1

2

2

3

3

Trend 6 Topaklaşmış Kirpikler

Eğer sizin olayınız dudaklar ya da kapatıcılar değil de kirpiklerse bu, sizin trendiniz demektir. Topaklaşmış rimeller, birbirine karışmış kalın kirpikler bu sezonun en gözde trendlerinden olacak.

1

1

2

2

3

3

Trend 7 – Saç Aksesuarları

Bu sonbahar saç aksesuarları altın çağını yaşayacak. Şanslıyız ki bu trend hem takıp takıştırmayı sevenleri hem de daha sade görünümden hoşlananları memnun edecek seçenekler sunuyor.  Üstelik parıltılı, gösterişli saç aksesuarları sevmiyorsanız çiçeklerle bezenmiş saç tokaları da sizi mutlu etmeye yetecek.

2016 sonbahar kış saç ve makyaj trendleri (5)

2

2

3

3

4

4

5

5

6

6

Trend 8 – Atkuyruğu

Atkuyruğu 2016 Sonbahar/Kış sezonunun en çarpıcı saç modeli olacak. Atkuyruğunu sıradan bir saç modelinden çıkarıp özel hale getirecek şey onu neyle tutturduğunuz. Fırfırlı kurdeleler ya da renkli ipler kendi stilinizi yaratmanız için birebir.

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

Trend 9 –Yandan Ayrılan Saçlar

Bu sezon saçları yandan ayırma trendi epey yükselişte. Elbette her trend gibi bunu da nasıl uygulayacağınız sizin kişisel zevkinize kalmış. Güzellik püf noktası: Saçınızı yandan ayırmadan önce kullanacağınız fırçayı saç spreyi ile nemlendirin sonra da saçınızı fırça ile yukarıya doğru kaldırın.

1

1

2

2

3

3

4

4

Trend 10 – Topuzlar ve Kıvrımlar

Bu sezon, topuzlar ve kıvrımlar hayal edebileceğiniz her şekilde karşımıza çıkacak. Topuzunuzu tutturduktan sonra avuçlarınızı saç spreyi ile nemlendirin ve nazikçe saçınıza sürün, özellikle alından sarkan minik saçları görünür kılmak için saç çizgisine yoğunlaşın.

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

6

6

7

7

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir