Angelina Jolie Ve Brad Pitt’in Boşanma Doyası

Benim gibi Hollywood haberlerini çok sıkı takip eden biri şimdiye kadar neden bu konuda bir şey yazmadı. Yorumlarımı ve olayın iç yüzünü her fırsatta soruyorsunuz. Açıkçası ben bu büyük boşanma konusunda biraz bekleyip olan biteni seyretmeyi tercih ettim. Çünkü ortada çok fazla asılsız haber de dolaşıyor. Şimdi her şeyi toparladım ve şu ana kadar olan biteni sizinle paylaşmaya karar verdim. Kendi yorumlarım ve doğru kaynaklarla birlikte işte Brangelina ilişkisinin iç yüzü….

Brad Pitt&Angelina Jolie

Brad Pitt&Angelina Jolie

Angelina Jolie ve Brad Pitt, yüzyılın çifti olarak anılsalar da, birbirlerine çok yakışsalar da, bir düzüne çocukları olsa da bu onların aslında taban tabana zıt karakterlere sahip oldukları ve sık sık geçimsizlik yaşadıkları gerçeğini değiştirmiyor. Bunu bir cepte tutalım.

Şu ana kadar bu ilişki devam ettiyse çocukların ve Brad Pitt’in çabalarıyla hele ki son yıllarda ite kaka ilerledi. Angelina Jolie çok rahat bir karakter değil. Burada kimseyi suçlamıyorum. Zira Angelina Jolie çok zor günler geçirdi ve bunlara bağlı olarak da psiklolojisi ciddi anlamda bozuldu. Buna bağlı olarak hayata bakışı ve beklentileri de değişti. Ne oldu peki? Önce göğüs kanserinden çok sevdiği teyzesini, hemen ardından annesini kaybetti. Çok genç yaşta ve çok ani iki kayıp. Ardından bir gen bilimciye gitti ve kendisinin de bu hastalığa yakalanma olasılığının oldukça yüksek olduğunu öğrendi. Ölüm korkusu gibisi yoktur. Hemen iki göğsünü ve dahi rahimini aldırdı. E bu da kendi kararı da olsa bir kadın için büyük bir travma sebebi. Bu arada çocukları ve onun gözünün içine bakan kocası hep yanındaydı, tam destekti ama işte ruh bozukluğu öyle bir şey ki, kişi sağlıklı düşünemez, istese de bunu yapamaz.

Brad Pitt&Angelina Jolie

Brad Pitt&Angelina Jolie

Geçen yıldan bu yana sık sık karşıma çiftin boşanacaklarına dair haberler çıkıyordu. Size hiç yansıtmadım çünkü itibar etmedim. Bizim magazin de çok meraklıdır, önce evlendirmeye, sonra boşamaya… Haberlerin en alevli zamanında Brad Pitt’in karısı için yazdığı o kalbe dokunan mektup (işte o mektup) basına servis edildi. Böylece çiftin evliliği bir kere daha basın önünde toparladı kendini. O mektubun gerçekliğine yüzde yüz inanıyorum. Sahte olduğunu düşünmüyorum bu arada…

Bu yaz, haziran ayında, karşıma öyle bir haber çıktı ki, “Tamam, işte bu gerçek olabilir” dedim. Postu hazırladım. Sonra yine bir kere daha beklemeye karar verdim. Angelina Jolie tarafından bir adım daha gelsin diye… Gelmedi. Ben de postu paylaşmadım. İşte o yazı…

“Brad Pitt & Angelina Jolie’nin Hüzün Dolu Boşanma Hikayesi: Neden Brad Pitt Babalar Gününü Tek Başına Geçirdi?”

Zavallı Brad Pitt Babalar Günü’nü çocukları ve karısı olmadan tek başına geçirmiş. Sözde son haberlere göre Angelina Jolie boşanma davası için kolları sıvamış.

Pitt,  Babalar Günü’nü Fransa’da gerçekleşen 24 Saat Le Mans Otomobil Yarışları’nda geçirirken ailesi ABD’deydi. Söylentilere göre Angelina Jolie, eşi Brad Pitt’e aldığı kararları ve yapacaklarını anlatınca Pitt uçağa atlayarak Los Angeles’e geri dönmüş. Habere göre Angelina Jolie olabilecek en kısa sürede kocası Pitt’ten boşanmak istiyormuş.

İsimsiz kaynağın yaptığı açıklamaya göre Angelina Jolie boşanmaya hazırmış, hayatının geldiği noktadan memnun olmayan Jolie, her şeyi değiştirmek istiyormuş. Aynı kaynak çiftin bitmek bilmeyen sorunlarına rağmen evliliğin onları bir arada tutacağına inandıklarını söylemiş. Bir başka kaynak da; çocuklarının da baskısıyla evlenen çift, o an için doğru bir karar verdiklerini fakat şimdi şartların değiştiğini, 10 yıldır dayandıklarını artık tünelin sonuna geldiklerini belirtmiş.

Ve eylül ayında, aynı haber katlanan bilgilerle tekrar ortaya çıktı. Bu sefer kesin ve kati bir boşanma davası vardı ortada. Belgeler imzalanmış, taraflar durumdan haberdar. Kaçınılmaz olan oluyor anlayacağınız.

Kim haklı? Kim haksız? Kimi tutuyorsun? Kimseyi tutmuyorum. Bence iki tarafta kendi adlarına yeterince çabaladı. Olmasaydı keşke ama demek ki başka bir çıkar yol bulamadı Angelina Jolie. Sadece şunu söyleyebilirim; bu boşanma haberi kesinlikle iyi yönetilemedi. Öncesinde konuşulmalı, böylesi çok çocuklu bir çift sessiz sedası ve sevgi saygı içinde ilişkilerini sonlandırmalıydı. Haber kirliliği her zaman yapılmaya çalışılır böyle durumlarda ama isteseler bunu da önleyebilirlerdi. Birlikte bir basın toplantısı, bir yazılı basın duyurusu, tamam. Hepsi bu. Bunu neden yapmadıklarını, başaramadıklarını ben de anlayamıyorum. Yazık oldu… Benim yorumlarım bu kadar. Şimdi en doğru kaynaklardan son gelişmelere de bir göz atalım.

Brad Pitt&Angelina Jolie ve büyük aileleri...

Brad Pitt&Angelina Jolie ve büyük aileleri…

Angelina Jolie, 11 yıllık birlikteliklerinin ardından Brad Pitt’e boşanma davası açtı. Angelina Jolie açıklamasına göre boşanma sebebini “ailenin ruh sağlığını korumak” olarak belirtti. Bunun üzerine Brad Pitt yaptığı açıklamada çok üzgün olduğunu ama çocukların iyiliği için bunu yaptıklarından bahsetti. Yine de ayrılık sebebi pek de net dile getirilmedi. Olan biteni daha iyi kavramak ve detayları irdelemek için okumaya devam…

 

Angelina Jolie Brad Pitt’e boşanma davası açtı. Angelina, 19 Eylül’de evliliğini bitirmek için evrakları doldurdu ve altı çocuğun Maddox, Pax, Shiloh, Zahara, ve ikizler Vivienne ile Knox’un velayetini talep etti. Ayrıca mahkemenin Brad’e çocukları görmek hakkı tanımasını istedi.

Angelina Jolie’nin avukatı Robert Offer onun adına bir açıklama yaptı. 20 Eylül’de boşanma haberleri patlak verince Angelina’nın avukatı boşanma sebebini “Ailenin ruh sağlığını korumak” olarak belirtti ve yöneltilen başka hiçbir soruyu yanıtlamadı.

 

Brad Pitt’de bir açıklama yayınladı. Aynı gün, People’a yaptığı açıklamada ayrılık hakkında konuşan Brad, her şeyden önce çocukları düşündüklerinden bahsetti. Çok üzgün olduğunu ama asıl önemli olanın çocukların iyiliği olduğunu söyledi ve basından bu zor zamanlarda mahremiyetlerine saygı duymalarını rica etti.

 

Boşanma hakkındaki diğer detaylar. Çifte yakın olan isimsiz bir kaynağın yaptığı özel açıklamada; ikilinin yıllardır sıkça kavga ettiği ve pek çok şeyde fikir ayrılığı yaşadığı, tartışmaların gittikçe kötüleştiği ve çocukları yetiştirmek konusunda anlaşamadıkları belirtirdi. Ayrıca çiftin programları ve politik görüşleri hakkında da sık sık tartıştıkları dile getirildi.

Angelina Jolie’nin menajeri Geyer Kosinski bir açıklama yayınladı. Angelina’nın menajeri E!News’e yaptığı açıklamada; Angelina’nın her zaman ailesi için en iyi olan neyse onu yaptığını ve geçirdikleri süreçte ihtiyaç duydukları mahremiyeti anlayışla karşıladıkları için herkese teşekkür etti.

Brad Pitt'İn yakın arkadaşı George Clooney boşanma haberinden en çok etkilenenlerden...

Brad Pitt’İn yakın arkadaşı George Clooney boşanma haberinden en çok etkilenenlerden…

Ünlülerin tepkisi. 20 Eylül’de ayrılık haberlerinin yayılması ile birlikte sosyal medya konu hakkındaki GIF’lerle doldu taştı. Ünlüler de yorum yapmaktan geri kalmadı. Chrissy Teigen Twitter’da “Brad ve Angelina. Bugün işe nasıl gidebilirim?” yazdı. O sırada Birleşmiş Milletler’in mülteciler ile ilgili düzenlediği zirvede olan ve ayrılık haberini CNN muhabirinin sorduğu soruyla öğrenen çiftin yakın dostu George Clooney, durumdan haberi olmadığını ama çok üzüldüğünü söyledi ve bunun bir aile için talihsiz bir olay olduğunu belirtti. Adele’de New York konserini çifte ithaf etti ve görmezden gelineni dile getireceğini ve bir dönemin sona erdiğini söyledi.

Brad Pitt'in Angelina Jolie uğruna terk ettiği Jennifer Aniston ve işte o kapak.

Brad Pitt’in Angelina Jolie uğruna terk ettiği Jennifer Aniston ve işte o kapak.

New York Post’un kahkaha atan Jennifer Aniston’lı kapağı. 21 Eylül’de The New York Post Jennifer Aniston’ın kahkaha ile güldüğü kocaman bir fotoğrafla Brad ve Angelina ayrılığına özel bir kapak hazırladı. Çok geçmeden Jennifer’ın arkadaşı Chelsea Handler bir açıklama yaptı ve Brad ve Angelina’nın her zaman herkes evlenmeden biz evlenmeyiz dediğini buna karşılık kendisinin de onlar boşanmadan evlenmeyeceğini söylediğini hatırlattı ve ardından artık hazır olduğunu evlilik tekliflerini beklediğini söyledi. Brad’in alkol ve uyuşturucu problemlerinin ayrılık sebebi gösterildiğini ama Brad’in neden böyle şeylere ihtiyaç duyduğunu bir türlü anlamadığını belirtti. Ardından da “Belki de son 12 yılı Lake Como’da George Clooney ve Matt Damon ile takılarak geçirmek yerine 85 çocukla, 15 farklı dil konuşulan bir eve tıkılı kaldığı için ve bir ruh hastasıyla evli olduğu için ihtiyaç duymuştur,” diye ekledi.

Marion Cotillard

Marion Cotillard

Marion Cotillard sessizliğini bozdu. Adı bir dönem Brad Pitt’le anılan Marion Cotillard 21 Eylül’de uzun zamandır birlikte olduğu sevgilisi Guillaume Canet ile ikinci çocuklarını bekledikleri haberini Instagram üzerinden yayınladı ve etrafta dolanan Brad Pitt ile birlikte olduğuna yönelik dedikoduların kökünü kazımış oldu. Bu, son 24 saatte ortaya çıkan dedikodular hakkındaki ilk ve tek açıklamam olacaktır dediği postta, hayatının erkeği, oğlunun ve yeni doğacak bebeğinin babası ile yıllar önce tanıştığını, tek aşkı, en iyi arkadaşı ve hayatta ihtiyaç duyduğu tek şeyin o olduğunu söyledi. Hemen yargıya varan medya ve nefret dolu fanların bir an önce kendilerini toparlamalarını umut ettiğini ekledi ve son olarak da derin saygı duyduğu Brad ve Angelina ikisinin yaşadıkları bu fırtınalı dönemde huzur bulmalarını diledi.

 

Brad Pitt çocuk istismarı sebebiyle gözaltına alındı. 22 Eylül’de People dergisi Brad’in çocuk istismarı sebebiyle Los Angeles Polis Departmanı ve Çocuk ve Aile Birimi tarafından gözaltına alındığı haberini verdi. İsimsiz bir kaynak Brad’in altı çocuğundan birisine hem sözlü hem de fiziksel saldırıda bulunduğu ihbarını vermişti. Söylenene göre olay 14 Eylül’de Angelina’nın özel jetinde hem Angelina hem de diğer çocukların yanında gerçekleşmiş. Aynı kaynak Brad’in olay sırasında alkollü olduğunu belirtmiş. Fakat çok geçmeden iddialara cevap veren Los Angeles Polis Departmanı’ndan böyle bir şeyin olmadığı Brad hakkında herhangi bir cezai soruşturma yürütmedikleri, kendisi hakkında bir dava takip etmedikleri ya da Brad Pitt’e karşı herhangi bir suçlama almadıklarına yönelik bir açıklama getirdi.,

 

Pitt ailesi...

Pitt ailesi…

Brad avukat tuttu. 22 Eylül’de The Hollywood Reporter’ın haberine göre Brad  boşanma davası için Beverly Hills’deki aile avukatı Lance Spiegel’den yardım istedi.

 

FBI resmi bir açıklama yaptı. FBI 22 Eylül’de, Us Weekly’e çocuk istismarı suçlamalarıyla ile ilgili bir açıklama yaptı: “ABD hükümet sınırları dahilinde,Brad Pitt ve çocuklarını taşıyan özel jette meydana geldiği iddia edilen suçlamalarla ilgili federal seviyede bir soruşturma başlatıp başlatılmaması konusunda incelemelere devam ediyoruz.” dedi.

Şimdilik haberler bu kadar. Yeni gelişmeler oldukça bu postun altına eklemeler yapacağım.

Şimdilik haberler bu kadar. Yeni gelişmeler oldukça bu postun altına eklemeler yapacağım.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir