Kimseye Çaktırmadan Makyajla Spor Yapmak

Spor salonuna makyajlı gitmek çoğu kişi tarafından hor görülen bir davranış. İnsanların kan ter içinde kalacağı bir yere neden rujla, maskarayla gelindiğini sormaktan vazgeçemiyorlar. Bu yaygın yanlış kanıya rağmen kadınların makyajsız olacağı tek bir yer vardır, o da yataktır.

Neden spora giderken en sevdiğimiz rujumuzu sürdüğümüz için kendimizi kötü hissedelim ki? Nereye gidersek gidelim kendimize güvenen bir şekilde hareket etmek en doğal hakkımız değil mi? Bu, spor salonuna giden diğer insanları etkilemekle alakalı değil, kendimizi nasıl hissettiğimizle alakalı bir mesele. Ayrıca çoğu zaman spor salonuna iş çıkışı gidiyoruz bu yüzden de yüzümüzü temizlemeye vaktimiz kalmıyor, öyle değil mi? Bu yüzden spor salonunda nasıl makyaj yapılmalı, bu işin kuralları nedir ne değildir hepsi aşağıda.

Fondöten Kullanmayın

Jenna Dewan Tatum

Jenna Dewan Tatum

Spor salonuna her gün makyajlı gidebilirsiniz ama yapmamanız gereken tek şey fondöten kullanmak. Çünkü fondöten sizi ele verecek ve o yasaklı soruya: “Yüzünde makyaj mı var senin?” zemin hazırlayacaktır.

Hafif Nemlemdirici Krem ya da Astar Kullanın

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez

Nemlendirici ya da astar işlevi gören bir krem kullanmaktan kaçınmayın. Kremi ellerinizle yüzünüze uygulayın böylece istediğiniz kalınlıkta sürebilirisiniz. Piyasada bu tarz çok fazla krem mevcut. Ama pahalıya kaçmak istemiyorsanız evdeki fondöteninizle nemlendiricinizi karıştırarak kendi astar kreminizi oluşturabilirsiniz, o da işe yarayacaktır.

İstediğiniz Kadar Göz Makyajı Yapın

Shay Mitchell

Shay Mitchell

Pek çok kadın eyeliner sürmeden kendisini iyi hissedemez. Eğer o kadınlardan biriyseniz kendinizi iyi hissettiğiniz sürece spor yaparken ne kadar göz makyajı uyguladığınızın bir önemi yok demektir. Nasıl istersiniz öyle yapın!

Kaşlarınız, Rujunuz ve Kontur İşlemi İçin Bekleyin

Rosie Huntington Whiteley

Rosie Huntington Whiteley

Egzersiziniz bitene kadar kaşlarınıza dokunmayın çünkü kaşları düzene sokmak sizi fazlasıyla gösterişli gösterecektir. Ayrıca kırmızı ruj konusunda da sizi uyarmam gerekiyor, doğal bir ruj kullanmak daha iyi olacaktır. Kontur işlemine gelecek olursak, çalışmanız bitene kadar beklemek zorundasınız. Eğer yuvarlak hatlara sahip bir yüzünüz varsa bırakın bir süre daha yuvarlak hatlara sahip olmaya devam etsin. Spordan sonra halledersiniz.

Kapatıcı En Yakın Dostunuz Olsun

Candice Swanepoel

Candice Swanepoel

Eğer sizi iyi hissettirecekse biraz kapatıcı kullanabilirsiniz. Egzersiziniz bittikten sonra da fondöteninizi uygularsınız. Ondan sonra da cildiniz dışarı çıkmaya hazır demektir.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir