Niloya Seven Çocuklara; YouTube Kanalı

Son bir yılda annelerin tercihleri çocuklarına televizyon izletmek yerine YouTube kanallarından uygun videoları izletmek yönünde. Aslına bakarsanız kötünün iyisi bu. Benim de tercihim o yönde zira. Mümkün mertebe çocuklarımı her iki kutudan da uzak tutmaya çalışıyorum ama acil ve zor zamanlarda imdadıma YouTube yetişiyor. Kışın sınırlamam daha da sıkı. Sadece hafta sonları 20, 30 dakika o da belki… Bu kanallarda çocuklar için özellikle oyuncak kutu açılışları en popüler olanları. İçerik olarak da zararsız. Geçenlerde benim ufaklık kanaldan kanala basmış minik parmağıyla ve bir kanala denk gelmiş. Niloya’ya süt banyosu ve kola, fanta banyosu yaptıran bir kanal! Hemen elinden çektim aldım. Sonra kendim izledim. Gözlerime inanamadım. YouTube da epey izlenen bu videodaki amacın ne olduğunu anlayamadım. Kola ve fanta sponsor olmuş besbelli. Çocuklara zararlı olur içirmeyelim, e ne yapalım, en iyisi çocukların en sevdiği karakteri ana kahraman yapıp bir güzel yıkayalım! İnanın dehşetle izledim. Bu bir tür çocuk istismarıdır hanımlar. Facebook’da 13 yaşındaki küçük kıza özelden cinsel içerikli mesajlar yazan o sapıklardan hiçbir farkı yok bunun. Yaş ortalaması bu videoda daha düşük çünkü. Beyinler yıkanıyor. Yeri gelmişken anneleri uyarmak adına şu linki de paylaşayım, gözünüzü çocuklarınızdan neden ayırmamanız gerektiğini daha iyi anlayın Facebook tehlikesi. 

Oyuncak İçerikli YouTube Kanalı.

Oyuncak İçerikli YouTube Kanalı.

Ben ne yaptım? Başta kendi çocuklarım sonra da benim gibi bilinçli annelerin çocukları için bir YouTube kanalı açtım. Kanalımın adı; Oyuncak Hikayesi… İskandinav ülkelerinde bile çok sevilen öz be öz Türk karakter Niloya baş kahramanım. Tabii onun arkadaşları; Tospik, Mete ve bir kaç konuk arkadaş da var. Kullandığımız ve sevdiğimiz oyuncaklarımızı tanıttığım videolarda, gerçek anlamda fayda sağlayan, anneyle babayla kaliteli zaman geçirmek için can atan çocuklara özel oyuncaklara yer veriyorum kanalımda. Nasıl oynanacağını anlatıyorum. Bir yandan da çocukları sıkmadan öğütler veriyorum.

Oyuncak Hikayesi kanalı elbette çocuklar için. Kanalı çocuklarınıza gönül rahatlığıyla sıkıştığınız anlarda izletebilirsiniz. Oyuncak ve dahi kitap önerileri konusunda çok iddialıyım evet, zira şu an iki patenti alınmış oyuncağım, iki geliştirdiğim oyuncağım ve bir de çocuk hikayem var. Taktir edersiniz ki çocuklar için olan bir konuda patent almak torpil vs yoksa gerçekten çok zor. Bir çok kriter var. Ve ben bunların hepsini aştım. Hem de bireysel olarak. Yani bana güvenebilirsiniz. Yatırımcılarla el sıkıştığım taktirde umarım bir gün kendi oyuncaklarımı da tanıttığım videolarla çıkarım karşınıza. O zamana kadar Oyuncak Hikayesi’ndeki bol Niloya içerikli oyuncaklar eşliğinde çocuklarınızı baş başa bırakacağınız video’larımla iyi eğlenceler dilerim. Kanaldan bir video’yu da buraya bırakıyorum…

Sevgiler.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir