Evde Kaş Boyamanın Püf Noktaları

Size bir sorum var: Kaşlarınızı evde boyamaya cesaretiniz var mı?  Belki kulağa biraz ürkütücü geliyor ama evde biraz boya ile renklendireceğiniz kaşlarınız tüm yüz hatlarınıza bambaşka bir hava katacaktır. Asıl önemli olan da gidip bir güzellik salonunda paralar dökerek yaptıracağınız işlemi evde çok daha ucuza yapabiliyor olmak. Evde kaş boyamak oldukça kolayken neden denemeyesiniz ki? Yalnızca biraz boya sürün, biraz bekleyin, boyayı temizleyin hepsi bu! İlginizi çekti mi? Öyleyse detaylar geliyor!

Boyaya Girişmeden Önce

Kolları sıvamadan önce yapacağınız ilk şey kaşlarınızın temiz ve makyajdan arınmış olduğundan emin olmak. Bundan sonra ise bir kaş fırçası ile her zaman yaptığınız gibi kaşlarınızı tarayın. Dilerseniz tarama işlemi sırasında ince bir tabaka vaselin sürebilirsiniz.

Kaş Boyası

Şimdi sıra boyayı hazırlamakta. Piyasada farklı markaların pek çok ürünü satılıyor. Yani içlerinden kaş yapınıza ve rengine uygun olanlardan dilediğinizi seçebilirsiniz. Eğer aldığınız kitin içeriğinde boyayı uygulamak için herhangi bir aparat yoksa dondurma çubuğu gibi küçük tahta bir çubuk kullanabilirsiniz. Boyaya karşı alerjiniz olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Uygulama

Dediğim gibi boyayı ister kutudan çıkan aparatla ister tahta çubukla uygulayın, nasıl rahat ediyorsanız. Kaşlarınızın ön cephesinden başlayın ve kaşların bitimine doğru hafifçe boyayı yedirin.

Evde Kaş Boyamam

Bekleme

Bir kaşı boyamayı bitirince durun ve bekleyin. Eğer iki kaşınızın da aynı renkte olmasını istiyorsanız bekleme süresi büyük önem taşıyor. Bekleme süresi ise uyguladığınız renge göre değişiyor. Kutunun üzerinde yazan bekleme süresini kontrol etmeyi unutmayın!

Boyayı Temizlemek

Boyayı temizlemek için bir parça ıslak pamuk ya da tuvalet kağıdı kullanın. Hafifçe bastırın. En önemli nokta boyanın tümünü silmiş olmak çünkü hepsini temizlemezseniz boya halen işleme devam edip kaşlarınızı istediğinizden daha koyu ya da açık hale getirecektir.

Ve Sonuç!

Boyanın tümünü çıkardığınızda kaşlarınız gözünüze biraz fazla koyu gelebilir ama unutmayın ki kaşlarınız halen ıslak. Önce kaşlarınızı iyice kurutun nasıl göründüğüne ondan sonra karar verin.

Şimdi Sıra Diğer Kaşta

Tüm işlemi aynı şekilde diğer kaşa uygulayın.

İşte hepsi bu kadar! Kolay değil mi? Eğer kaşlarınız fazla açık renkli olduysa aynı işlemi bir kez daha uygulayın. Ama öncesinde kaşlarınızın bütünüyle kuru olduğundan emin oldun.  Eğer fazla koyu olduysa bir yüz temizleyicisi ile ovalayın. Ayrıca unutmayın ki boya zamanla akacaktır. En fazla altı hafta dayanıyor. Bu yüzden endişelenmeyin. Üstelik aklınızda bulunsun koyu renkli kaşlar şu sıralar pek moda.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir