Bütün Kızlar Toplandık: Avon’la #guclukadinlar

Geçen hafta Hürriyet ve Avon’un işbirliği ile hayat bulan #guclukadinlar konferasından minik minik paylaşımlar yaptım tüm kişisel hesaplarımdan. Her anına şahit olmanızı hatta orada olmanızı isterdim. Zaman zaman ağladık, çoğu zaman güldük. Bir konferans sıkılmadan, başından sonuna aynı heyecanla izlenebiliyormuş demek onu anladım. Türkiye’nin kaderine katkı sağlamayı başaran hemcinslerimin hikayeleri beni çok etkiledi. Hikayelerden birini bir kişiyle paylaşsak kelebek etkisiyle çok şey değişebilir buna inanıyorum. Ben ya da orada olan başka kişisel hesaplardan duyduklarınız, okuduklarınız umarım sizlere de katkı sağlar.

Başarı hikayelerini dinlerken kıskandım diyemem, gıpta ettim sadece. Ben de dev adımlar atabilirdim diye düşündüm. Sonra oturumda yer alan her bir konu başlığına baş kahraman olarak kendimi koydum.

Ve dedim ki;

Ben de iyiliği yayanım; Dev sosyal sorumluluk projeleri falan başlatmadım ama şimdiye kadar sokaktan üç kedi kurtarıp tedavi ettirip aile buldum… Denediğim bana iyi gelen; yiyecek, içecek, makyaj malzemesi vs ne varsa eksiksiz her daim hem buradan sizlere hem yakın çevreme tavsiye ettim. En son ev yapımı sirke tarifi vermiştim. Deneyen oldu mu aranızda? Lütfen “Evet” diyin.

Ben de ilham verenim; çocuklar için iki patentli oyuncak icat ettim. İki tane de geliştirdiğim oyuncak var. Oyuncakçılara ilham vereceğini düşündüğüm bu oyuncaklar hayata geçtiklerinde çocuklara ve onlarla kaliteli zaman geçirmek isteyen ailelere de ilham vereceğim. İnşallah

Ben de haklarını bilenim; En son Tchibo’da Mikado yayınlarından çıkan “Ayı Ailesi” kitabına denk gelip, çocuk gelişimi ve psikolojisi için ne kadar yanlış bir yayın olduğuna karar verip, Tchibo ile işbirliği içine girip, kitabın serisini toplatmayı başarıp, hakkımızı aramıştım.

.

.

Ben de güçlüyüm; bir eş, iki erkek çocuk bir erkek köpekle birlikte yaşıyorum. Onların talep ve beklentilerine her daim cevap vermeye çalışıyorum. Yorgunluktan kirpiğimi kırpmaya halim yokken ev hayatına renk katacak ekstra bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Bunu yaparken genelde fazla sevgiden mutlaka bir yerlerime darbe yiyorum. Neden böyle oluyor bilmiyorum ama geçenlerde benim küçük Limon saklambaç oynarken boynumu zedeledi ve iki gün boyunlukla gezmek zorunda kaldım. Misal yukarıdaki karede ben saraya hapsedilmiş ve kurtarılmayı bekleyen bir prensesi canlandırıyorum. Oğlanlar beni dev canavar babalarından kurtarmaya çalışırken canavar tarafından kaçırıldım. Canavar beni sırtına atıp son sürat koridorda koştururken köşede bir kafam olduğunu hesaplayamamış ve duvara gümledim. Hala ağzımı açtığımda bile darbe gören yer zonkluyor. Böyle bir acı daha önce hiç yaşamadım ama göz yaşlarımı içime akıttım çünkü anneler ağlamaz. Demek ki ben çok  güçlüymüşüm.

Yazınca çıkıyormuş bir şeyler. Bir Leyla Alaton, Gamze Cizreli değilim belki ama tatmin oldum valla. Siz de yazın bu başlıklar altına. İyi hissedeceksiniz. Çünkü biz kadınlar gerçekten güçlüyüz.

Comments
  1. Sevda K. Yılmaz

    Ben sirkeyi yaptım Nilüfer hanım. Sabahları içiyorum. Salataya koyuyorum. Az yapmışım ama. Enerjinize hayranım.

    • Nilüferden

      :)) harika. ben de az yaptım. Salataya bile kıyamıyorum, direk içiyorum. Hastalıklara, yaralara berelere birebir. Teşekkürler güzel yorumlarınız için:)

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir