Moda Haftalarından Göze Çarpan 6 Saç ve Makyaj Trendi

2017 Sonbahar/Kış ve 2018 Bahar tredlerini kapsayan moda haftaları son buldu. Derleyip toplayınca elde kalan belli başlı trendlerden en göze çarpanlar hangileriydi? Önümüzdeki bir yıl içinde saçlar ve makyajlar nasıl olursa modayı yakalamış olacağız? Hazır mısınız?

1- Fön geri döndü

.

.

Geçmiş yıllara damgasını vuran büyük, hareketli fönlerin aksine, artık saçlarda modern ve pürüzsüz görünüm fırtınası esiyor. Dümdüz olanlardan, sakin görünümlü ama çok hafif dalgalı olanlara kadar her türlü ipeksi saç, yeni cool-kız trendi olma yolunda.

2- Saç süslerinde altın varak devri

.

.

Bu sezon saçlar, taşlarla donatılmış taçlardan tutun da inciler dizilmiş saç bantlarına kadar şatafat içinde gezecek. Bunun gelip geçici bir heves olmadığının kanıtı olarak Kaia Gerber ve Bella Hadid’in Versace defilesinde taktığı altın varaklarla süslü tokaları gösterebiliriz.

yeni saç ve makyaj trendi (7)

3- Kırmızı ruj artık daha sakin

.

.

Kırmızı ruj deyince gözümüzün önüne keskin ve dolgun bir görüntü gelir. Ama İtalyan tarzı, o bildiğimiz klasik keskinlik yerine dudak kenarlarına hafif silik bir dokunuş getirerek daha yumuşak bir görüntü elde etmiş.

4- Kedi gözleri renkleniyor

.

.

Klasik siyah eyeliner yerini enerjik tonlara bırakıyor. Artık göz kapakları nane yeşili, turkuaz, zümrüt yeşili ve lila tonları ile parlıyor.

5- Saç örgüsünde yeni trend

.

.

Yan yana tutturulmuş ve birbirine karışmış örgüler hem klasik hem de çağ ötesi bir hava saçıyor. Yani, beş sıra halinde birbirine düğümlenmiş örgüleri sokaklara bol bol göreceğiz.

.

.

6-Konu parıltıysa ya abartın ya da hiç denemeyin

.

.

Milan Moda Haftası’nda, Stella Jean’ın bahar 2018 kreasyonuna Savaşçı Tanrıça ruhu hâkimdi. Göz kapağından kaş kemiğine kadar bol kese kullanılan gümüş parıltılar da podyumdan sokaklara taşacak gibi.

.

.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir