15 Maddede Önümüzdeki 1 Yılın Modası

Moda haftalarının ardından önümüzdeki 1 yıl boyunca saç ve makyajda nelerin moda olacağını bir önceki post’da paylaşmıştım. Kaçıranlar tam buraya tıklasınlar. Şimdi sırada Kıyafet ve ayakkabılar var. Mağazalara girip ne alacağınıza karar veremiyorsanız, hem size yakışacak hem de gerçekten trend olacak karlı bir alışveriş yapmak istiyorsanız, tüm moda şovlarını ele alarak değerlendirdiğim bu post eminim çok işinize yarayacak.

1-Tepeden tırnağa kırmızı

2017 Sonbahar/Kış sezonunun en göze çarpan rengi kırmızı olacak. Son dönem defilelerin çoğunda kırmızının cesurca kullanıldığına tanık olduk. Kırmızının tüm cilt tonlarına uyum sağladığını ve hoş göründüğünü hesaba katarsak tam bir kazan-kazan durumu bizi bekliyor diyebiliriz.

.

.

.

.

.

.

.

.

2-Süslü külotlu çoraplar

2017 Sonbahar/Kış defilelerinde çanta ve ayakkabı trendlerine bol bol yer verildi ama onlara kıyasla maliyeti daha ucuz olan külotlu çorap detayı bir o kadar dikkatleri üzerine çekti. Bu sezon yumuşacık olanlardan, file kısa veya külotlu çoraplara, dantelli vintage tarzına kadar, külotlu çoraplar anahtar stil parçalarından biri olacak.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

3-Tüyler, kürkler, pofuduk dokular

Sonbahar/kış sezonunu dokunmadan duramayacağımız yumuşak tüyler ya da kabarık yumuş yumuş dokularla geçireceğiz. Bu trendin öncüsü ise kırpılmış koyuna benzeyen yumuşak tüylerle kaplı paltolar. Kendi tarzınıza uygun bir renk tercih edebilirsiniz elbet ama canlı morlar bu konuda başı çekiyor.

.

.

.

.

.

.

4-Cesaret veren mesajlar

Sonbahar/kış moda şovlarında pek çok marka etrafa cesaret verici mesajlar, meydan okuyan ifadeler yayan giysilerle modayı değişim çağrısı yapan bir araç olarak kullandı. Yani bu demek oluyor ki önümüzdeki sezon tişörtlerimiz, kazaklarımız, şapkalarımız hatta ayakkabılarımız bol bol konuşacak.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

5-Dev çantalar

Yazın öne çıkan küçük çanta trendi tamamen gözden kaybolmayacak ama sonbaharda esecek dev çanta kasırgasına hazırlıklı olmakta fayda var. Bavul çanta devri kapıda.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

6-Büyük beden kazaklar, uçuşan etekler

İngiltere’de bütün bir yıl test edilip onaylanmış bir kombinasyon olan bol kazak ve uçuşan etek ikilisine bir de kalın tabanlı bağcıklı botlar eklediniz mi, artık klasikleşmeye başlamış bu trende modern bir hava kattınız demektir.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

7-Şapkaların devri

Önümüzdeki sezon bol bol şapka takacağız. Özellikle de baker boy tarzı şapkalar sahneyi kimselere kaptırmayacak gibi görünüyor.

.

.

.

.

8- Boho gibi de değil gibi de

Şüphesiz boho hiç eskimeyen bir tarz ama bu sezon bütünüyle 70’ler kokan elbiseler yerine daha süslü, el becerisi ürünü şeyler göreceğiz. Karışık renkler, parçalı kumaşlarla hem romantik hem de özgün bir görünüm elde edeceğiz.

.

.

.

.

.

.

.

.

9-Parıldayan ayaklar

Eğer diğer trendler sizlik değilse o zaman sadece ayağınıza dekoratif, üzeri kristallerle bezenmiş bir çift ayakkabı geçirin ve eğlenceye katılın. 2017 sonbahar/kış moda şovlarında prenses ayakkabıları en çok göze çarpan trendlerden biriydi. Bazıları gerçekten kraliyet arşivinden fırlamış gibi dursa da günlük kıyafete ışıltı katacak bir trend olduğu kesin.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

10-Bacak şovu

Eğer bu seneki göbeği açık bluzlar, tişörtlere dekolte dediyseniz bir de sonbaharı görün. Kısa etekler geliyor! Özellikle diz üstü çizmelerle birlikte giyilecek miniler biraz cüretkâr kabul edilebilir ama tıpkı Isabel Marant’ın kreasyonundaki gibi pantolon ya da tayt üzeri uzun tunikler veya elbiselerle daha ağır başlı bir tavır elde etmek de mümkün.

.

.

.

.

.

.

.

.

11-Gri ciddiyeti

Özellikle New York’u kasıp kavuran gri takımlar bu sonbahar gardıroplarda başköşede yer alacaklardan. Bu trendle ilgili en önemli şey, hangi tarza olursa olsun pek çok farklı şekilde uygulanabilir olması.

.

.

.

.

.

.

.

.

12-Gökkuşağı çizgileri

Rengârenk şeritler 2018 baharına damgasını vuracak ama daha şimdiden, 2017 sonbaharını ele geçirdiği için geleceğe yatırım yapmakta fayda var. Bu arada bu trende iyice alıştıktan sonra püsküllerle bezenmiş renkleri de hayatımıza sokabiliriz. Bu konuda en büyük katkıyı Calvin Klein yapmış diyebilirim.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

13-Renk cümbüşü

Bu tuhaf ama bir o kadar da muhteşem trend çoktan New York sokaklarından egemenliğini ilan etti ama 2018 bahar ve yazında beklenmedik pastel tonlarının bir arada kullanıldığını bol bol göreceğiz. Mesela lila ve adaçayı yeşili.

.

.

.

.

.

.

.

.

14-Bel çantası geri geliyor

Farklı çeşitleri ve daha modernize halleriyle bel çantaları da sıkça karşımıza çıkacak trendlerden biri.

.

.

.

.

.

.

.

.

15-Kabarık kollar

İster 80’ler ister Victoria tarzı olsun, önümüzdeki günleri domine edecek bu omuz detayından kaçış yok.

.

.

.

.

.

.

.

.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir