Her Yana Dağılmadan Koyu Renk Ruj Sürme Rehberi

“Her yana dağılmadan” diye özellikle belirttim çünkü koyu renk ruj sürmeyi seven biri olarak bunu kendim de beceremediğim için aynı dertten müzdarip olanlara da katkı olsun istedim. Kendim için nasıl çare bulunur diye ararken nihai karar olarak bu aşağıda okuyacaklarınızın işe yaracağına emin oldum ve kendim de uyguladım. Taşıması da uygulaması da zor olan koyu renk rujlarınızı bir kenara attıysanız ya da hiç cesaret edemediyseniz artık harekete geçme zamanı…

Renginizi seçin

.

.

Her şeyin bir sırası var, önce renk. Koyu ruj sürmenin dikkat edilmesi gereken birkaç ufak kuralı var. Öncelikle istediğiniz yoğunluğu karşılayacak bir renk bulun. Özellikle beyaz tende koyu kırmızılar, orta tonlarda koyu kahveler, esmer tenlerde ise koyu mürdüm renginin harika göründüğünü hatırlamakta fayda var.

Dudakları hazırlayın

.

.

Rujunuzun tüm gün kalıcı olmasını istiyorsanız sürmeden önce dudaklarınızı hazırlamanız gerekiyor. Dudaklarınızı yumuşak bir kumaşla ya da diş fırçası ile hafifçe ovalayın. Böylece ölü deriden kurtulmuş olacaksınız. Sonra bir dudak nemlendiricisi sürün ve eğer dudaklarınız gerçekten çok kuruysa en az 10 dakika kadar bekleyin.

Dudak çizgisini düzeltin

.

.

Koyu renk ruj sürmek tahmin edildiği kadar zahmetli değil. Önce normal bir şekilde rujunuzu sürün sonra da ince ve sıkı bir dudak fırçası ile dudak şeklini belirginleştirin. İsterseniz rujunuzla aynı ton veya birkaç ton koyu renkli dudak kalemi ile dudakları daha da belirgin hâle getirebilirsiniz. Eğer dudak çevresinde ton farkınız ya da kırmızı lekeleriniz varsa bir parça kapatıcı sürebilirsiniz.

Rujunuzu tazelemeyi unutmayın

Gün içinde ne yerseniz yiyin, ne içerseniz için rujunuz dudaklarınızın orta kısmından silinecektir. Hepsini silip baştan sürmek yerine alt dudağınıza bir parça ruj ilave edip, dudaklarınızı bastırıp ruju yedirdiğinizde sorun çözülmüş olacak.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir