Tost Saç Modası Geri Döndü!

Tost modası benim garson boy olduğum o sıkıntılı dönemde çok trenddi. “Zaten bana olan olmuş bir de tost yaptırmayı deneyeyim” demediğime göre demek ki bana uzak bir saç modeliymiş bu tost stili. 2017 yılının başlarında ağır adımlarla trend olmaya başlayan tost modeli, 2018 kışında oldukça fazla tercih edilir hale gelecek. Bu yıl gerçekleşen moda haftalarında fazlaca tercih edilmesi bunun en büyük kanıtıydı… Açıkçası modernize edilen haliyle tost saç modeline sempati duymaya başladım. Cidden çok çarpıcı modeller var. Eğer bildiğimiz alışılagelmiş saç stillerinden sıkıldıysanız bu yeni trend ilginizi çekebilir. Peki, tost yaptırmak istediniz ya da kendiniz deneyeceksiniz, nasıl bir model olacağı konusunda fikriniz yok, aşağıda yer alan seçenekler kararınızda yardımcı olacaktır.

Kabarık saç dipleri

Eğer saçlarınız düzse, muhtemelen daha volümlü bir görünüm elde etmek uğruna krepe ile uğraşıp çok fazla zaman harcıyor, spreylerle saçınızı kabartmaya çalışıyorsunuzdur. Ama hayalini kurduğunuz kabarıklığa erişmek için kestirme yolu seçip saç diplerine tost yapmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle saçlarınızın üst kısımlarını bir araya getirin ve alt kısımdan ayırın. Altta kalan saçların diplerine tost işlemini uyguladıktan sonra ayırdığınız üst kısımları serbest bırakın. Alttaki tost yapılmış kısımlar görünmeyecektir ama saçlarınızda istediğiniz gibi volümlü bir görünüm oluşacaktır.

.

.

Aksesuar modeller

Tost saç modelini uygulamanın en modern versiyonu, oluşan kıvrımları tüm saçta değil de belli kısımlarda aksesuar olarak kullanmak. Fyodor Golan’ın 2017 Sonbahar/Kış defilesinde bolca gördüğümüz gibi, tüm saçın yalnızca bir tutamında, o tutamın da yalnızca belli bir bölgesine uygulanan tost yeni dönem trendlerinden.

.

.

Uçuşan tüyler

Dilerseniz, saçın yalnızca aradan belirli bölgelerine de tost işlemini uygulayabilirsiniz. Fönlü ya da saç düzleştiricisiyle yatıştırılmış saçın aralarına ya da uç kısımlarına yapılan tost, hareket ettikçe sanki saça tüyler takılmış izlenimi oluşturacaktır.

.

.

Desenli at kuyruğu

At kuyruğuna yapılan tost da son dönem trendlerinden. Önce saçı ortadan ikiye ayırın ve ense hizasında toplayarak gevşek bir at kuyruğu oluşturun. Saçın tepe kısmı dümdüz olmalı. Ay kuyruğu kısmına ise tost yaparak kabartın.

.

.

Komple kabarık saçlar

İster inanın ister inanmayın, bütünüyle tost yapılmış saçları da bu sezon bol bol göreceğiz. Yalnız bu sefer karşımıza 80’lerden aşina olduğumuz o dev kabarık saçlar yerine biraz daha sakin, makul dalgalar çıkacak. Saçın tamamına tost yapıp, spreyleyerek parlak ve şık bir görünüm elde etmeyi deneyin.

.

.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir