Aşk Var mı? Jamie Dornan&Dakota Johnson

Fifthy Shades Of Freed vizyonda. Vizyondan kalksa da yankıları sürecek, tıpkı serinin diğer filmlerinde olduğu gibi… Herkes sorguluyor; bu filmin güzel adamı ve güzel kadını nasıl olur da birbirlerine aşık olamazlar? Nasıl birbirlerinden etkilenemezler? Evet, klasiktir film kahramanlarından beklenen hep o yöndedir ancak Jamie Dornan ve Dakota Johnson sadece işlerini yapıyorlar. Bu güne kadar verdikleri tüm röportajlarda, yaşamlarına şahit olduğumuz kesitlerde zaten bunu çok net gördük. Aşk yok. Neden mi?

Dakota Johnson şu sıralar Coldplay grubunun solisti Chris Martin’le birlikte. Yeni başlayan bu ilişki sağlam adımlarla devam ediyor.

Dakota Johnson&Chris Martin

Dakota Johnson&Chris Martin

Jamie Dornan ise bildiğimiz üzere Amelia Warner ile evli ve iki çocuk babası. Kendisini setlerde bile olsa boş bırakmayan tutkulu bir eşe sahip ki o tutku Jamie Dornan’da da olmasa bir aldatma olurdu ama yok.

Jamie Dornan ve çekirdek ailesi...

Jamie Dornan ve çekirdek ailesi…

Hatta kendisi Fifthy Shades Of Freed’in tanıtım süresince pek çok röportaj verdi ve sorulan şu soruya verdiği cevap bence yeterliydi:

-Rol arkadaşınıza karşı hiç mi bir şey hissetmediniz?

-Hayır. Kulağa çok kötü gelebilir ama ben Dakota’yı kardeşim gibi görüyorum. Birlikte çok zaman geçirdik. Çok şey paylaştık. Birbirimizi tanıyoruz. Aramızda doğal bir ilişki gelişti, birbirini çok iyi tanıyan insanların geliştirdiği türden. Ona saygım ve güvenim sonsuz.

Bu cevaba ek olarak Jamie Dornan’ın şu sözleri bu ikilinin saf bir arkadaşlık ilişkisine sahip olduklarına emin olabilirler: “Filmdeki sevişme sahnelerinde Dakota’yı hızlıca soymam gerekiyordu ve ben bunu beceremiyordum. Sonunda Dakota bana onu nasıl kolay bir şekilde hızlıca soyabileceğime dair taktikler verdi. Yönetmenimizin direktiflerinden daha etkili oldu. Sonunda başardım.”

Aslında bizim düşündüğümüzden çok daha komik ve eğlenceli bir kadro ve ekip var karşımızda. İzlerken elbette öyle hissetmiyoruz, zaten o zaman film amacına ulaşamazdı. Jamie Dornan tutkulu ve takıntılı bir karakteri oynamayı iyi kıvırdı ama bunu gerçek yaşamına taşımaya hiç niyeti yok. Avukatı oynayan avukatlık taslamıyorsa seksi ve takıntılı birini oynayan da öyleyim diye dayatmayacaktır.

Jamie Dornan, film çekimlerinde başına gelenlerden bahsederken tam da yukarıda söz ettiğim kimliğin üzerine yapışmasını aslında nasıl da istemediğini farkında olarak ya da olmadan ifşa etmiş.

“Sahil çekimlerinde James Bond seksiliğinde denizden çıkmam gerekiyordu ama yerde kum yoktu, iri çakıl taşlarından dolayı benden beklenen o “seksi” yürüyüşü gerçekleştiremiyorum. Nasıl yürüdüğümü bir hayal etsenize… Halı sermeye karar verdiler. Fakat ben yine seksi yürüyemiyordum. Taşların bazıları kaya büyüklüğündeydi. Sonunda platik şeffaf bir plaj ayakkabısı giymek zorunda kaldım ki nasıl seksi göründüğümü sen hayal edin.”

İşte o sahne...

İşte o sahne…

Komik ve tatlı adam, bakalım bir sonraki rolü ne olacak?

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir