Sizin İçin En Uygun Kaş Alma Tekniği Hangisi?

Özellikle kalın kaşlı kadınlar için kaş alma teknikleri her şeyden daha mühimdir. Kaldı ki şu son yıllarda kaşlar artık özellikle kalınlaştırılma çabasında. Yay gibi incecik kaşlı kaç kadın kaldı şu hayatta? “Cımbızla mı alsam, ağda mı yapsam, iple alınıyormuş o nasıl oluyor acaba?” şeklinde sorular havada uçuşur. Herkesin kaş yapısı, ten dokusu farklıyken tavsiyelere açık olmak da oldukça riskli bana göre. Sizin için en uygun olan yöntemi seçmeniz için belli başlı kaş alma yöntemlerini, avantaj ve dezavantajlarıyla sıraladım.

Cımbızla Alma

.

.

Kaşları cımbızla almak ya da bir salonda aldırmak herhalde bilinen en yaygın kaş alma yöntemi. Eğer alınacak fazla kaşınız varsa ya da ince kaşlara sahip olmak istiyorsanız biraz vaktinizi alan bir işlem. Fakat buna rağmen kaşlara şekil verme konusunda rakipleri arasında en iyi yöntem denebilir. Eğer kaşlarınızı kendiniz almaktan çekiniyorsanız piyasada satılan kaş şablonlarından alıp rahat rahat kaşlarınıza şekil verebilirisiniz.

İple Alma

.

.

İstenmeyen tüyleri iple alma tekniği eski bir Asya ve Orta Doğu yöntemi. Birbirine dolanmış iki ip tek seferde birçok tüyün alınmasını sağlıyor. Eğer hassas bir cildiniz varsa ve cımbız ya da ağda yöntemleri cildinize zarar veriyorsa bu iki yöntemle karşılaştırıldığında iple alma en az zararı veren yöntem denebilir. Kısıtlı zamanınız varsa ya da uzun süre oturup kaşlarınızın cımbızla alınmasını beklemekten sıkılıyorsanız bir yandan da cımbızın kaşlara verdiği keskin görüntüye sahip olmak istiyorsanız o zaman ipi tercih edebilirsiniz. Fakat aklınızda bulunsun iple alma yöntemi diğer yöntemlerden çok daha acı verici bir uygulama. Elbette tahmin edilebileceği gibi iple kaş alma yöntemi kendi kendinize yapabileceğiniz bir işlem değil. (Hoş ben ipin ucunu bir yere bağlayıp başarabiliyorum) Kaşları iple alacak, işini iyi bilen birisini bulmak da gayet zor. Bu da, iple alma metodunun bir diğer dezavantajı oluyor.

Ağda

.

.

Eğer yay gibi ince kaşlara sahip olma niyetindeyseniz ya da hem kaşlarınızın üzerinde hem de alt bölgesinde alınacak fazla tüy varsa ağda sizin metodunuz demektir. Eğer bu bahsettiklerimle bir ilginiz yoksa o zaman ağda yöntemi kaşlarınız için bir felaket olabilir. Uzak durmakta fayda var. Ağda kaşlara pek de keskin bir görüntü kazandırmıyor ayrıca cımbız ve ipe nazaran hataya daha açık bir uygulama.

Elektroliz Epilasyon

.

.

Elektroliz daha önce saydıklarım gibi revaçta olan bir yöntem değil ama tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız tercih edilebilecek bir uygulama. Teknisyen elektrik akımı oluşturan ince metal bir çubukla kaş köklerini öldürüyor. Birkaç seanstan sonra kaş kökleri tamamen ve kalıcı olarak bozuluyor ve siz de kaşlarınızdaki farklı görebilecek hale geliyorsunuz. Eğer ileride kaşlarınızın doğal halini özleyeceğinizi ve onları geri isteyebileceğinizi düşünüyorsanız bu yöntem kesinlikle size hitap etmiyor demektir.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir