New York Moda Haftası 2019 Bahar

2019 bahar trendlerini sunan New York Moda Haftası devam ederken ben yavaş yavaş giriş yapayım dedim. Yeni şovları gün be gün bu postun altına eklemeye devam edeceğim. Şimdiye kadar ki şovlardan gördüklerime istinaden şuna emin olun ki; bebe sarısı, küf yeşili ve pudra renkleri sıklıkla karşımıza çıkacak. Markalara dair tüm detaylar ise aşağıda…

BOSS 

Tüm parçaların ayrı ayrı gönlümü fethettiği bir kreasyon. En çok dikkat çekenleri paylaşıp anlatmaya çalışacağım yoksa BOSS dosyası yapmak zorunda kalabilirdim. Pudra, bebe mavisi tonlarının ön planda olduğu bahar parçalarında saten kumaşlar kesimlere ayrı bir tat katmış. Koyu renk tercih edenlere bordo ve vişne çürüğü rengi seçimler de sunan marka, Kanye West’le gözümüzü alıştırmaya çalıştığımız, erkeklerde çorap/terlik kombininin tüm dünyada trend olacağını ilan etmiş.

.

.

boss (2)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

PRABAL GURUNG

Bana İspanyol markası Desiguel’i çağrıştırmıştır bu marka hep. Cıvıl cıvıl renkleri, desenleriyle içimi kıpır kıpır ediyor. Bahar sezonunda mağazayı yağmalamak ve sadece bu koleksiyonu giymek isterdim. Kadında ve erkekte tamamen rahatlığı ön planda tutan markadan en dikkat çekici parçalar; hint esintileri ve modernize edilmiş şalvar tipi pantolonlar. Bayıldım.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

TİBİ

Bebe sarısı ve diğer uçuk tonların ön planda olduğu şovda, erkeksi oversize blazer çeketler kadınların kurtarıcısı gibi olmuş. Ciddiyet ön planda ancak parmak arası bir terlikle resmi bir takım kombinlerseniz kimse size şaşırmayabilir. Erkeklerse parmak arası terliklerini şort ve blazer ceketleriyle ve pantolonlarıyla giyerek rahatlığa dev bir adım atabilirler.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

ESCADA

Desenler ve renklerden oluşan bir cümbüş. 80’ler var, 90’lar var, oversize var. Var da var. Ticari bir kaygı sezdim bu şovda. Her şeyden yapayım, hiç bir şeyden eksik kalmayayım demiş sanki.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

RODARTE

Dev kurdeleli prenses ayakkabıları, fistolar, danteller, tüller, fırfırlar, güller ile tarih sayfalarından fırlamış bir şov…

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

LONGCHAMP

Deri, süet, nubuk dokulara bolca yer veren Longchamp diyor ki; ben gladyatör sandalları tekrar trend yaparım. Mini etekli, leopar desenli ve püsküllü parçalar üzerinden kombinler yaratan marka bakalım trendlere öncü olabilecek mi?

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

SELF PORTRAIT

Tığ işleri, danteller, örgüler ve kıvır kıvır kumaşlarıyla güzelim Self Portrait yine kendisini çizgisini bozmandan 2019 Bahar şovunu yapmış. 30’lar ve 40’lardan fırlamış, çiçekli, örgülü elbiseler, etekler, bluzlar göz dolduruyor.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

MARC JACOBS

Dev dev dev fırfırlar… Oversize’ı dibine kadar tasarımlarında kullanan modacı, özellikle aksesuarlar üzerinde çalışmayı tercih etmiş.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

MICHAEL KORS

Ünlü modacı, kendine has seçtiği limon yeşili ve sarısı çiçeklerden bezenmiş çiçekli temayı tüm bahar kreasyonuna bir şekilde yedirmiş ve adeta imzası gibi olmuş. Şu an bu deseni nerede görsem tanırım… Püsküllerin hayatımıza gireceğini önceki gün şovlarında söylemiştim. Michael Kors da bol bol püskül kullananlardan. Canlı, cıvıl cıvıl bir bahara merhaba diyeceğimiz kesin…

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

CALVIN KLEIN

Jaws’dan etkilenmiş, hangi filme gönderme yapmış, nereden esinlenmiş ben anlamam tek bildiğim beynim yandı. Dalgıç kıyafetleri, mezuniyet kepleri, pelerinler…

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

COACH

Calvin Klein’den sonra içim açıldı. Gözünü sevdiğim Caoch. Başka diyecek sözüm yok.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

OSCAR DE LA RENTA

Romatik dokusu her zaman her şekilde hissedilen marka; hint esintilerine bol bol yer vermiş. Siyah ve beyazı gece ve gündüzde buluşturan kreasyon, baharda öyle ya da böyle sarının tonlarının trend olacağının sinyalini verenlerden. Püskül mü? Bol bol kullanılmış. Gladyatör sandallar da geri gelecek demiştik, marka daha romantik bir seçim yapmış ve çapraz bantlı ayakkabılara, sandallara yer vermiş.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir