Dilek Ceran

Dilek Ceran

İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu, gerçek bir Shekaspeare aşığı olan en romantik ablalarımdan Dilek Ceran, çok sevdiği çocuklara uzun yıllar İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra geçtiğimiz yıl kendisini emekliye ayırıp hayatın tadını çıkartmaya karar vermişti, ta ki bu Bloğun bir de İngilizce ara yüzü olsa keşke deyip, ona yazılarımı çevirmeyi teklif edene kadar. Benim ağdalı ve uzuuun cümlelerden oluşan satırlarımı çevirmek hiç de kolay değildir ancak o bu işi iyi kıvırdı. Daha önce sadece Türkçe olarak yazdığım tüm yazı arşivini çok kısa bir zamanda İngilizceye çevirdi. Emekleri için sonsuz teşekkürler!

Merve Doğruer
Merve Doğruer

Çevirilerimin şimdiki mimarı küçücük fıçıcık Merve kendisini böyle tanıtıyor; “İstanbul dediğimiz o büyük, parlak ve kalabalık şehirde doğdum. Lisedeyken tiyatroya merak saldım. Sonunda da İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji/Dramatik Yazarlık bölümünden mezun oldum. Dergilerde, ajanslarla da editör ve yazar olarak çalıştıktan sonra kendimi kitapların dünyasına attım ve çevirilere başladım. Hayatımın sıkıcı bir rutine dönüştüğünü fark edince yepyeni bir şey denemek istedim ve AGH gönüllüsü olarak Litvanya’ya gidip 10 ay kaldım. Avrupa’da gezdim dolaştım; gezdikçe yenilendim, yenilendikçe yazdım. Hala daha yazıyor, çeviriyor ve geziyorum.”

Zehra Bural

Stil Danışmanı ve blog yazarı “Ayakları Yere Basan Hayalperest” arkadaşım, fırsat buldukça “Moda Tüyoları” kategorisinde bana eşlik etmekte.

Emeği Geçenler

Berkun Meral

Sibel Hoş

Sema Belli

Burcu Arman