Bu bloğu 2014 Ağustos’unda, yazmaya olan özlemim yüzünden açtım. Tuna’cığımın kardeşi Han Bera’yı kucağıma almıştım ve artık onlardan uzak kalmak istemediğim için hiçbir zaman eskisi gibi kadrolu olarak bir dergide çalışamayacağıma karar vermiştim. Ama yazı yazarken eğlenceli bir içeriği olsun, gündemden, kazalardan, ekonomiden, kadın cinayetlerinden, politikadan kısacası bünyeye kötü enerji aktaran her türlü haberden uzak olsun dedim.

Ünlüler camiası keyifli bir konuydu ancak bunu yerli haberlerle yapmam anlamsız olurdu. Yerli haberleri hali hazırda yapanlar var, her gün gazetelerin en az bir sayfası ünlülerin hayatlarına, röportajlarına ayrılıyor. Diğer taraftan Türkiye’de tabloid, yani fotoğraf altına uydurma haber yapmak da çok yaygın bir şey maalesef. Doğru haber için benim paparazzilik yapmam gerekecekti. Elde toz pembe bir hayatın olduğu, sıkı kaynaklar bulunduğu taktirde doğru haber yapabileceğim Hollywood camiası kaldı…

Ben çok sevdim bu camiayı. Refah içinde yaşayan bu ülkede, insanların tek derdi ödül almak, galalara katılmak, albüm yapmak ya da film çekmek. İnsanın morali düzeliyor onları takip ederken. Benim de öyle oldu.

Sokak modası ve kırmızı halı haberlerinin en az dedikodular kadar hatta ilgi gördüğünü fark edince modayla ilgili fazladan bir şeyler katmaya karar verdim. Lakin her ne kadar kendince iyi giyinen biri olsam da moda ikonu olabilecek bir ruhum yoktu. Hiçbir zaman merakım olmamıştı modaya. Kendimi bu konuda geliştirmeye başladım. Moda üzerine araştırmalar yaptım. Ders çalışır gibi çalıştım. Benim gibi moda ikonu olmayanlar için konuları en basite indirgeyerek kolay ve anlaşılır bir dille kaleme aldım. Böylece bloğun ünlüler dışındaki bu konusunda da zevk alarak yazmaya başladım.

Elbette bu bloğu hazırlarken geçmişte bir reklamcılık ve dergi editörlüğü kariyerimin olmasının çok faydasını gördüm. Ben işin röportaj kısmında olsam da, sayısız kapak ve moda çekiminde bulundum. Kendi röportaj konseptimi kendim belirlediğim için işin prodüksiyon kısmını da kafamda ben tasarlıyordum. Şimdilerde o çekimlerin kostüm tasarım kısmında set tozu yutarak moda konusunda da epey bir şeyler biriktirdiğimi fark ettim.

Bu arada tam üç ayrı yerde eğitim aldım, yurt dışında bile geçerli belgelerim eşliğinde pilates antrenörü de oldum. Sağlıklı yaşama dair minik tüyolar vermekten, bölgesel ya da genel anlamda işinize yarayacağını düşündüğüm hareketleri anlatmaktan da zevk alıyorum…

Ben bu bloğu çok seviyorum. Küçüğü emzirirken, büyükle hayalet ve dinazor resimleri çizerken bir taraftan konu araştırıyorum. Onları yataklarına uğurladıktan sonra, oturup gün içinde bulduğum konuyu yazıyorum. Bazen çok yorulsam da bundan büyük keyif alıyorum. Bir derdim varsa unutuyor, sıkıntılarımdan arınıyorum Küçük balkonumda, loş ışık altında, gecenin bir yarısı hazırladığım bu yazılar ne kadar çok kişiye ulaşırsa, ben o kadar mutlu oluyorum.

Size de neşeli, huzurlu, kedersiz günler diliyor ve bunda bir nebze katkım olursa ne mutlu bana diyorum.

Sevgiyle kalın…

Nilüfer Şaşmaz

SON DAKİKA GELİŞMESİ: Blog yazılarını okumak bir yana, Instagram postlarını bile uzun bulur hale geldiğimiz şu günlerde, çok sevdiğim yazma hevesinden günden güne uzaklaşır hale gelmiştim kiiiiii, PODCAST camiasıyla tanıştım. “Bu güne kadar hep yazdım, şimdi konuşmanın tam zamanı” dedim ve “Arka Fon Hikayeleri” adında bir PODCAST “hesabı açıp camiayı düşük çenemle bombardımana tutmaya başladım. Ben bu işi de çok sevdim. Güzel geri dönüşler almaya başladıkça da ne kadar doğru bir kara verdiğimi anladım. “ARKA ve FON aynı anlama geliyor diyenlere, bir gazeteci olarak bebeğime bile isteye bu adı verdiğimi belirterek, iTunes ve Spotify podcast linklerimi de buraya bırakıyorum. 

SPOTIFY:

iTUNES:

Kadrolu ve freelance çalıştığım dergiler: Cosmogirl, Cosmopolitan Bride, Aktüel -18, FHM, Arena, RollingStone Web, 46 Magazine, Disney You

Reklamcılık Vakfı Mezunu

Boğaziçi Üniversitesi Yaratıcı Yazarlık Mezunu

Hürriyet Bumerang YazarKafe Platin Yazarı

mfö

MFÖ

kenan doğulu

Kenan Doğulu

duman

Duman

Harun Tekin

Harun Tekin- Mor ve Ötesi

ata demirer

Ata Demirer

46 Magazin

46 Magazin

Pucca

Pucca

Demir Demirkan, 46 Magazin

Demir Demirkan, 46 Magazin

Hayko Cepkıin

Hayko Cepkıin

Öner Erkan, 46 Magazin

Öner Erkan, 46 Magazin

Erkan Can, 46 Magazin

Erkan Can, 46 Magazin

Teoman

Teoman

Model

Model